NK Tijdrijden voor Masters 2011

Hieronder een verslag door Erik Satter van de door hem op 18 september verreden NK Tijdrijden voor Masters 2011.

Vandaag stond het NK tijdrijden voor Masters op het programma.
Samen met Joop, Dirk en mijn eigen persoon naar Vries (Groningen) afgereisd. Ja we weten inmiddels wel waar het ligt (NCK diverse jaren), voor een rit van 27 km tegen de klok.

Na aankomst en uitpakken kwam onze Joop er achter dat zijn rem wel raar deed en na nadere inspectie bleek dat de aardbeving van 8 september in Zaltbommel wel erg hevig geweest was, want het boutje van Joops remhandel was er toen uitgetrild. Gelukkig had hij wel plakband en een stukje ijzer, dus met wat creatieve oplossingen deed zijn rem het weer.

Daarna zijn we een rondje parkoers wezen doen, alleen Joops bracket ging wel zwaar dacht ie. Ratelende ketting en tandwielen dwongen Joop tot nadere inspectie.
Later bij de auto toen we Joop vertelden dat hij nog 5 minuten had voor vertrek sloeg de paniek toe. Wat bleek: zijn pignon was losgelopen! Hoezo sterke vent.
Ik had nog tijd genoeg voor depart en onze meewerkende buurman Henri Spijkers had gereedschap bij zich wat ik mocht lenen voor deze pitstop.
Enige voorwaarde was dat Joop niet voor hem mocht finishen en Joop heeft zich daar netjes aan gehouden, of zou Henri toch gewoon harder gereden hebben?

Dirks doel was zijn rood/wit/blauwe mouwtjes om te wisselen voor een shirt in deze begeerde kleuren. Helaas lukte dit hem niet, maar een derde podiumplaats is toch ook niet niks.

Om 14.40 was het mijn beurt voor de 27 km. Het parkoers was inmiddels door de wind en zon aardig opgedroogd dus daar lag geen beperking voor een goede klassering.
De eerste ronde ging niet echt vanzelf maar juist de tweede ronde kwam de diesel op temperatuur, en waar bijna alle renners een lanzamere tijd neerzetten kon ik juist een hogere snelheid vasthouden en een snellere laatste ronde neerzetten en een mooie achtste eindtijd neerzetten.
Een mooi bijkomend feit is dat ik voor de eerste keer een snellere tijd dan Dirk en Joop neerzette.

Volgende week nog naar Vught en dan zit het seizoen er op. Dan gaan we lekker blubberen.