Ronde van Noord Beveland (TMZ Klassieker)
Zaterdag 3 mei 2008
Iets later dan afgesproken vertrekken we zaterdagmorgen de 3e mei met 8 man richting Wissenkerke voor de ronde van Noord Beveland, een klassieker over 113,5 kilometer.
We hebben een behoorlijk sterke ploeg met eigenlijk twee nestors: de ijzersterke Dirk Keynemans en de onnavolgbare Joop Kosters. Verder A-amateurs Gijsbert Nieuwkoop, Robert van Dalen, André van Tilborg en Daan Holdrinet, en de twee B-amateurs team bulletje en bonenstaak: Christian van Doorn en ikzelf. Later kwam Gijs van Tuyl daar ook nog bij.
134 mannen aan de start waarvan 9 Maas~Waalers. De vraag was niet óf we succes zouden hebben, maar hoe gróót ons succes zou zijn.
Het werd een behoorlijk zware koers met in de grote omloop twee stukjes echte kasseien waar enorm hard gereden werd. De eerste grote omloop bleef alles bij elkaar, op een enkeling na, die het tempo niet kon volgen.
Bij het ingaan van de 2e grote omloop was het Dirk die met een groepje demarreerde. Het peloton liet de mannen gaan, maar na de 2e passage van de kasseienstrook zag ik good old Joop met hoge snelheid voorbij komen. Kort daarna ontstond een 2e kopgroep met daarin als vertegenwoordiging van Maas~Waal natuurlijk Joop.
Later werden deze 2 groepen samengevoegd tot één grote kopgroep van 16 man. De overgebleven Maas~Waalers gebruikten hun krachten om de koers te controleren.
Helaas moesten Gijs, Daan en Christian vroegtijdig de koers verlaten. Met nog 4 lokale ronden voor de boeg was het Robert van Dalen die het peloton gedag zei en na een achtervolging van epische omvang de kopgroep wist te bereiken. Nog eens 2 ronden later zat ik nog als enige Maas~Waaler in de frontlinies van het peloton, omdat ook Gijsbert en André het hazenpad hadden gekozen.
Dat was nog eens eer hebben van mijn afstopwerk; 5 man in de voorhoede bij de eerste 30. Mijn benen begonnen het al aardig te begeven en toen we de laatste ronde van 6,3 km ingingen was ik het punt van verzuring al lang voorbij.
Alles deed zeer en eigenlijk wilde ik niet meer. Maar ik dacht: 'Nou heb ik 110 km zitten koersen, dan kunnen die laatste 6 er ook nog wel bij!' Het lukte maar ternauwernood, omdat in de bocht bij het inrijden van het dorp, een renner voor me met zijn pedaal aan de grond kwam en lelijk ter aarde stortte.
Ik kon gelukkig een valpartij voorkomen, maar de mannen die voor de valpartij zaten waren we kwijt. Die hadden een gaatje geslagen waardoor ik me tevreden moest stellen met een 35e plaats, wat ik dan ook graag deed.
De Maas~Waalers reden de volgende uitslagen: Dirk 10e Robert 14e Joop 17e Gijsbert 21e André 22e.
Al met al een mooie wielerdag met een mooi resultaat voor WTC Maas~Waal.
Tot volgende week in de Zeeland classic.
Martin van der Meijden