Wheelerplanet Amateur B Criterium

Zondag 9 maart 2008

Hoewel het weer te wensen overliet, toch maar met ons gezinnetje in de auto gestapt om af te reizen naar Spaarndam voor een wedstrijd over 60 kilometer.
Het regende pijpenstelen op het 3200 meter lange clubparcours van HSV De Kampioen. Gea en Tijs hadden zich een comfortabel plekje eerste rang achter het raam in restaurant de Rotonde bemachtigd, vanwaar ze met koffie en kleurtjes de koers lekker warm en droog konden volgen.

Het parcours was door de organisatie behoorlijk aangepast aan de omstandigheden, de middelste lus was er uitgehaald wat resulteerde in een ronde buitenom, een soort ovaal die uitnodigde tot zeer hoge snelheden.
Ondanks dat het nat en op plekken behoorlijk glad was, lag het gemiddelde van de wedstrijd boven de 42 km per uur. De benen waren goed, maar door continue het koude water op mijn onderarmen en handen had ik hier geen gevoel meer in, wat een behoorlijke belemmering was.

Diverse keren hebben we geprobeerd weg te rijden, maar door de hoge snelheid van het peloton was elke poging tot mislukken gedoemd.
Het zou dus eindigen in een massaspurt, waar ik eigenlijk geen probleem mee zou moeten hebben. Doordat ik zulke koude handen en armen had, en hierdoor niet de gewenste controle, was ik eigenlijk een beetje bang om vol aan te gaan.
Ik zag al helemaal gebeuren dat in volle sprint het stuur uit mijn handen zou schieten. Hierdoor aarzelde ik te lang en kwam ik in de laatste bocht aan de buitenkant te zitten waar ik volledig opgesloten zat en een hogere klassering aan mijn neus voorbij zag gaan.

Aangezien dit de allereerste wedstrijd van het seizoen was, is de behaalde achtste plaats niet helemaal verkeerd natuurlijk.
Een mooi resultaat ook voor de zeer goed rijdende Christian van Doorn die nog een mooie 16e plaats wist te bemachtigen. Twee Maas~Waalers aan de start en beide bij de eerste twintig, geen verkeerd begin van het seizoen dacht ik.

Tot de volgende week in Haarlem.

Martin van der Meijden